Szanowni Państwo,
Zapraszamy Państwa do udziału w konsultacjach społecznych w temacie przyszłości CUS Łapy z użyciem map argumentacji. Konsultacje rozpoczynają się dziś czyli 5 maja i potrwają do 10 maja, do godziny 16:00!
Proces dodawania opinii za pomocą map jest opisany w poniższych filmikach.
Instrukcja dodawania opinii w poniższym filmie:https://drive.google.com/file/d/19Z9cBXsXb_m4RSJpXTf84y_e8wn8E29w/view?usp=drive_web
Jednocześnie otwarte zostały 3 dyskusje na najważniejsze tematy, które wymagają zbiorowego namysłu:
Niedostatecznie zaspokojonych potrzeb mieszkańców: https://pv3.swarmcheck.ai/widget/2209/pl/regular,
Oceny działania usług:
https://pv3.swarmcheck.ai/widget/2211/pl/regular
Kwestii ponoszenia opłat za pewne usługi:
https://pv3.swarmcheck.ai/widget/2210/pl/regular
Inaczej niż w zwykłych konsultacjach społecznych:
-
dyskusja odbędzie się online, za pomocą specjalnego programu do prowadzenia zbiorowych dyskusji,
-
program ułatwi wzajemne zrozumienie się i dobrą komunikację,
-
dyskusja będzie rozwijana przez kilka dni, dzięki czemu będzie można wypowiedzieć się w dogodnym dla siebie momencie po spokojnym przemyśleniu swojego zdania,
-
dyskusja odbędzie się w sposób anonimowy, aby liczyły się racje i argumenty, a nie to, kto je wypowiada.
Serdecznie zapraszamy do udziału w dyskusji!
Badanie opinii na temat stanu usług społecznych oraz poznanie oczekiwań i pomysłów co do możliwej przyszłości CUS w Łapach Badanie przeprowadziła firma Swarmcheck Sp. z o. o. na zlecenie Gminy Łapy.
Instrukcja obsługi Swarmcheck
-
Każdy element mapy [tzw. kafelek z tezą] jest interaktywny. Możecie Państwo odnieść się do jego treści klikając w niego i wybierając z panelu jedną z opcji:
-
wsparcie [zielony]
-
podważenie [czerwony]
-
przeformułowanie [niebieski]
-
-
Każda z relacji, czyli rodzajów odniesień do treści w kafelkach ma stałe oznaczenie kolorystyczne, które odnosi się tej treści, z którą łączy się bezpośrednio.
-
Dla przykładu: Jeżeli nie zgadzam się z tezą B, która podważa tezę A, to pośrednio wspieram tezę A, choć na mapie widać wyłącznie czerwone strzałki.
-
-
Po dodaniu tezy pojawia się przy niej szara kropka. Oznacza ona, że teza znajduje się w poczekalni i oczekuje na dołączenie do mapy przez moderatora. Po zatwierdzeniu teza widoczna jest dla wszystkich użytkowników.
-
Jeżeli pewne tezy lub argumenty będą się powtarzać, to zostaną one scalone przez moderatora. W dyskusji ważne jest to, aby nie powtarzać tych samych treści.
Poniżej znajdują się bezpośrednie grafy